Remeselný liehovar

Produkty

destilované v roku 2020

Rok 2020 bol veľmi zvláštny. Kopa vecí sa nám nepodarila, veľa vecí sa vyvŕbilo úplne inak, ako sme plánovali. Tiež nám nebolo veľmi do smiechu a už skoro vôbec nám nebolo do spevu. Jedna z mála vecí, ktoré sa nám však podarili, sú naše destiláty. V roku 2020 sme destilovali nielen ovocie dozreté v roku 2020, ale aj naše jabĺčkovice a dulovicu, ktoré sme dali kvasiť na jeseň 2019. A kde sme v roku 2020 zháňali naše ovocie? Jabĺčka boli z bio sadu v Tesároch, duly od nás z Jacoviec, z Tokaja a zo Senice, oskoruše z Podhradia, od Žiliny a z Gemera, marhule z Duloviec, slivky z Obdokoviec a z Myjavy, bystrické slivky z Gemera, hrozno z Rúbane, maliny z Kysúc, čierne ríbezle a černice z Myjavy, ovocie do egrešovice z okolia Jacoviec a z Čachtíc, višne zo Sedlísk a moruše od Trenčína.

Jablkovica Fuji, ročník 2019, 44%

Úroda jabĺk z 2019 nám opäť kvasila 10 mesiacov. Tentokrát sme ju však zriedili na 44%, aby sme ešte viac zvýraznili jej plný jablkový buket a elegantnú jablkovú chuť.

Dulovica, ročník 2019, 44%

Dulovica z ročníka 2018 mala vôňu pomarančov a príjemnú citrusovú chuť s krásnymi tónmi dulovej trpkosti. Dulovica z ročníka 2019 má vôňu citrónov a trošku inú citrusovú chuť, v ktorej krásne tóny dulovej trpkosti pripomínajú kandizovanú citrusovú kôru. Už teraz sa tešíme, akými tropickými tónmi nás prekvapí ročník 2020 😊.

Oskorušovica, ročník 2020, 50%

Stále vzácna a ťažko prekonateľná kráľovná medzi destilátmi – teda pre tých, ktorí našli odvahu ju vyskúšať. Vo vôni aj v chuti prevládajú odtiene horkej mandle s perfektnou dochuťou. Ak si dávate aperitív k jedlu len raz za rok, tak oskorušovica je výnimočná voľba.

Marhuľovica, ročník 2020, 50%

Rok 2020 nebol láskavý k marhuliam – skoro všetky vymrzli. O to väčšiu ťarchu na pleciach sme cítili, keď sme dávali kvasiť marhule, ktoré sme v roku 2020 nakúpili v Dulovciach. Samozrejme, je potrebné našu marhuľovicu ochutnať, aby ste nám vedeli povedať, či sa nám podarila. My o nej aspoň skromne napíšeme, že nič marhuľovejšie ako naša marhuľovica sa nám v roku 2020 nepodarilo 😊.

Jablkovica Braeburn, ročník 2019, 50%

Táto jablkovica vonia ako jablková výživa a chuť má krásne komplexnú s viacerými chuťovými vrstvami. Ak sa vám chce dlho rozprávať len o nádhernej komplexnosti destilátu a jej vplyve na našu schopnosť túto chuť verne opísať, tak odporúčame začať s našou jabĺčkovicou Braeburn.

Sky Gooseberry, ročník 2020, 50%

Naša „egrešovica“ vznikla v spolupráci s tímom Sky Baru z Bratislavy (http://www.skybar.sk/), keďže egreše sú ovocie, ktoré im pripomína veľa krásnych chvíľ. No a pri krásnych chvíľach v Sky Bare si tento náš destilát môžete aj exkluzívne vychutnať – v žiadnej inej prevádzke ho momentálne nenájdete, iba u nich.

Malinovica, ročník 2020, 50%

Ako opísať našu malinovicu? Je veľmi malinová a tiež veľmi vzácna, keďže maliny majú veľmi nízky podiel skvasiteľných cukrov, čo robí malinovicu veľmi drahou. Celú našu produkciu ročníka 2020 si objednal Mirror Bar hotela Carlton v Bratislave, kde si našu malinovicu môžete vychutnať samotnú alebo v koktejli (https://mirrorbarcarlton.com/).

Ministerská, ročník 2020, 50%

Vždy sme túžili vyrábať destilát, v ktorom budú prevládať čierne ríbezle, keďže ich máme veľmi radi. No a kombinácia čiernych ríbezlí, černíc a sliviek nám pomohla vytvoriť tento exkluzívny destilát, v ktorom čierne ríbezle nezapiera ani veľmi príjemná vôňa a ani skvelá chuť. A prečo názov „Ministerská“? Vravíme si, že keby sme boli ministrami, tak niečo takéto chutné by sme chceli piť k popoludňajšej káve.

Višňovica, ročník 2020, 50%

Keď sme uvažovali, ako najlepšie urobiť višňovicu, tak nám napadlo, že k višniam pridáme malé množstvo moruší dúfajúc, že z oboch druhov ovocia vznikne chutná kombinácia. Myslíme si, že toto dueto sa v roku 2020 skutočne vydarilo – môžeme povedať, že chuť tohto destilátu je taká dobrá, že spieva.

Slivovica, ročník 2020, 52%

V našej slivovici prevládajú slivky odrody Stanley z Obdokoviec, ku ktorým sme pridali štyri ďalšie odrody zo sadu v Myjave. Vznikla veľmi slivková slivovica, má prenikavú vôňu a elegantnú hladkú chuť. A samozrejme, má aj 52%, presne ako by slivovica mala mať.

Slivovica bystrická, ročník 2020, 52%

Bystrické slivky zo Slovenska už takmer vymizli. Dajú sa nájsť už len v niekoľkých lokalitách, my sme na tie naše naďabili v Gemeri. Naša slivovica z bystrických sliviek je poctou našim dedom a pradedom, ktorí pálili slivovicu hlavne z bystrických sliviek. Dúfame, že jej vôňa a chuť by ich potešili rovnako, ako nás spomienky na nich.

Hroznovica Tramín Červený, ročník 2020, 44%

Naša hroznovica z tramínu červeného vôňou aj chuťou pripomína príjemne koncentrované biele víno z tejto odrody. Nepoznáme nič lepšie na ten správny začiatok rozmarného popoludnia 😊.

Hroznovica Pinot Meunier, ročník 2020, 44%

Pinot Meunier sme doteraz poznali len ako jednu z odrôd, z ktorej sa vyrába šampanské. Hroznovica z neho má výraznú hroznovú vôňu a príjemnú hroznovú chuť. Podľa nás sa tiež skvele hodí do koktejlov – skúste sa svojho barmana opýtať, či Vám z našej hroznovice urobí niečo na spôsob Pisco Sour.